Omán - velký okruh + Dubaj - letecky

Omán - velký okruh + Dubaj - letecky

10 - denní zájezd | Arabské emiráty

Poleťte s námi do jedné z nejhezčích zemí Arábie Ománu, kde není jen poušť, ale i krásné hory, spontánně rostoucí zeleň a města s novou moderní arabskou architekturou. Dále si prohlídneme mekku arabského luxusu – Dubaj, a to jak starou část s tradičními trhy zlata či koření, ale nové mrakodrapy, obrovské luxusní obchody, hotely či umělé ostrovy.
(TourOperátor: Mayer & Crocus s.r.o.)

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Termíny a ceny

17.11.19 ne 10 dní PH 45 990 Kč objednej

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu Praha – Dubaj – Muscat - Dubaj - Praha
  • letištní taxy
  • pronájem minivanů v Omádnu dle programu
  • 8x ubytování (7x hotel, 1x pouštní kemp)
  • 8x snídani
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • vízum do Ománu

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a rozšířeného storna do 40 000 Kč (příplatek: 700 Kč)
  • 1/1 pokoj (zde povinný při nedoobsazení) (příplatek: 4800 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy v odpoledních hodinách.
2. den: Přílet do Ománu. Začátek prohlídky hlavního města MUSCAT – návštěva hlavní mešity Velká mešita sultána Quaboose, která byla dokončena a slavnostně otevřena Jeho Veličenstvem v roce 2001. Je to velkolepé dílo pro až 20 tis. věřících, interiér je obložený mramorovými kachlemi, velký pozlacený křišťálový lustr i 21 tun vážící ručně dělaný perský koberec. Odpoledne odpočinek v hotelu.
3. den: Odjezd podél pobřeží Ománského zálivu do Suru. QURIYAT (mezi Muscat a Quriyat vede ještě silnice vnitrozemím), oblast mnoha různých vesnic, jedna z nejznámějších wadi v Ománu – WADI DAYQAH, podél ní dříve vedla stezka pro zvířata zásobující střed země. Zastávka u propadliny BIMMAH, přírodní jev, který vznikl, když se propadl strop podzemní jeskyně. Možnost koupání na krásných plážích s úžasným bílým pískem (Tiwi – White Beach aj.), skalnaté pobřeží, ústí soutěsek Wadi Shab a Wadi Tiwi. WADI SHAB – snad nejkrásnější v Ománu. Staré město SUR, významný přístav rozložený v laguně, tradiční loděnice, stále se zde ještě vyrábí dřevěné lodě. RAAS AL HADD – pláž, kam pravidelně připlouvají želvy, aby zde nakladly svá vejce. Nocleh v hotelu.
4. den: Pokračujeme do vnitrozemí. Město AL KAMIL se starými strážními věžemi. WADI BANI KHALID, další z krásných wadi, kde je po celý rok voda, kolem jsou úrodné plantáže a vesnice. Kolem řečiště a jezírek lze projít po jejich okrajích, cestách a můstcích. Výlet do arabské pouště, nocleh v pouštním kempu.
5. den: HRAD JABREEN - impozantní pouštní hrad jeden z nejkrásnějších v zemi ležící v pusté pláni a za ním horský masív Jebel Akhdar. BAHLA – město hrnčířů s rozsáhlou pevností, horské městečko AL HAMRA – krásné tradiční domky z hliněných cihel. Oblast pohoří JEBEL AKHDAR, překládá se jako „zelené hory“ je nádherná, nejvyšší vrcholy dosahují 3000 m n.m. Nocleh v hotelu.
6. den: NIZWA – nádherné zelení obklopené město s funkčním zavlažovacím systémem, zajímavé tržiště, mešita. Další impozantní pevnost s 40 m vysokou věží s krásným výhledem na město a okolí. BIRKAT AL MAWZ, zbytky původních obydlí v podhůří Jebel Shams. Návrat na ubytování do Muscatu.
7. den: MUSCAT – prohlídka hlavního města Ománu – moderní nově vybudovaná Královská opera s výbornou akustikou, staré tržiště Mutrah souk, kde můžete obdivovat typická jemná kadidla, tradiční stříbrné zbraně, koření či šátky. Muzeum Bait Al Zubair, pevnost Jalali a Mirani, staré opevnění aj.
8. den: Odlet do Dubaje . DUBAJ – prohlídka starého města – palác vládnoucího šejka, pevnost Al Fahidi, historické centrum Bastakia s unikátními větrnými věžemi. Přes záliv CREEK přejezd typickou dřevěnou lodičkou Abra do části Deira, kde jsou dva velmi zajímavé trhy – trh se zlatem a trh s kořením. Ubytování v hotelu.
9. den: Pokračování prohlídky DUBAJE – moderní části, centrum Sheikh Zayed Road se slavnými mrakodrapy, nejvyšší stavba světa Burj Khalifa. Největší obchodní centrum Mall of Emirates, uměle vybudované ostrovy ve tvaru palmy, sedmi hvězdičkový hotel Burj Al Arab, největší mešita města Blue Mosque. Nocleh.
10. den: Odlet do Prahy.

Fotogalerie

Oman unor 2012 083 Dubaj 1 Dubaj 2 Dubaj 3 Dubaj 4 Oman jaro 2012 048 Oman unor 2012 027 Oman unor 2012 035 Oman unor 2012 097 Oman unor 2012 142 Oman unor 2012 218 SAE_dubai_10